Taşyünü Sandviç Panel

TAŞYÜNÜ DOLGULU HAZIR DUVAR PANELLERİ

 

İsı yalıtımı için dolgu malzemesi olarak TAŞYÜNÜ, dış katmanlar olarak ALÇIPAN LEVHA (Yeşil, Kırmızı, Bordo), Boardex, Magnezyum Oksit Levha (MgO) ya da FIBERCEMENT kullanılarak üretilen montaja hazır İç / Dış cephe duvarlarıdır. TAŞYÜNÜ’nün ses yalıtım kabiliyeti çok yüksek bir malzemedir.


Yanmazlık özelliği, hafifliği, son derece hızlı montaj edilebilmesi, ses ve ısı yalıtımını aynı anda sağlayabilmesi ve esnemeyen yapısı (montaj sonrasında tüm duvar satıhı bir bütün haline gelmektedir) ile yapılarda yoğun olarak tercih edilmektedir.Her bir panelin, hem zemine hem de tavana özel montaj elemanları vasıtası ile sabitlenmesi, TAŞYÜNÜ dolgulu duvarı son derece mukavim hale getirmektedir. Bu sayede TAŞYÜNÜ Dolgulu Duvarlar, yük taşıma konusunda , bilinen ve halen kullanımda olan diğer tüm iç bölme duvarları kadar yük taşıyabilmektedirler.
 

Dış katman alçıdan levhanın yerine, yeşil, kırmızı ve bordo alçı levha ya da fibercement kullanılarak, ıslak hacimler ve diğer ihtiyaçlar için de farklı çözümlere ulaşılmaktadır.
 

Montaj da ise silikon macun kullanılarak uzun yıllar çatlamadan birleşim yerleri korunabilmektedir. Ayrıca file bandına da ihtiyaç duyulmamaktadır.
 

Standart duvar kalınlığımız 10cm olup, talep edilmesi halinde 6cm ile 20cm arasında üretilebilmektedir.
 

Standart duvar uzunluğu 250 cm.’dir. Proje bazında 150 cm. ile 320 cm. arasında özel boy üretilebilmektedir.
 

Çelik karkas sistemi ve üst üste eklemek sureti ile 15 m.’ye kadar duvar montajı yapılabilmektedir. Alçıpan Levha Ka