Ahşap Sandviç Panel

YapıPAN SIP SANDVİÇ PANEL EKOLOJİK ve KİMYASAL ÖZELLİKLERİ

SIP Sandviç Panelleri oluşturan 2 ana malzeme vardır. Dış kaplama (kabuk) ve çekirdek (dolgu). 

Kaplama Levhaları (Kabuk) Olarak;

a.1.) OSB Levha: İçeriğinde %95 oranında ağaç yongası, %4 oranında doğal ağaç reçinesi ve %1 diğer yapıştırıcılar vardır. İçeriğinde kesinlikle bütanol gibi sağlığa ve doğaya zararlı bileşenler içermez.

a.2.) Fibercement Levha: Fibercement levhalar tamamen doğal hammaddelerden üretilmektedir. Yapısında selüloz elyafı, çimento ve ağırlıklı olarak da mikronize öğütülmüş kuars bulunmaktadır.

a.3.) Magnezyum Oksit Levha: Kısaca “Manyezit Levha” olarak da adlandırılır. Magnezyum Oksit yalıtım panelleri doğal hammaddeler olan magnezyum oksit ve magnezyum klorür bileşenlerinin cam elyaf ile güçlendirilmesiyle oluşan kompozit yapı ve izolasyon panelleridir. İçerisinde sağlığa zararlı hiçbir katkı maddesi içermezler.

a.4.) Diğer Malzemeler: Alçıpan, Greenboard, Plywood ve diğer ahşap malzemelerin hiçbiri sağlığınıza zararlı kimyasal içermemektedir. 

Çekirdek (Dolgu) olarak;

b.1.) YapıPOR Marka EPS: EPS yani Expanded Polystyrene Foam, adından da anlaşılacağı gibi genişletilmiş polistren köpük tamamen doğaya ve insan sağlığına zararsız bir maddedir. EPS günümüzde paketlemelerde, balık kutularında, kullan-at tabak ve bardaklarda, binalarımızın dışında, hatta bebek eşyalarında bile güvenle kullanılan bir malzemedir. YapıPOR marka EPS ürünlerimiz B2 sınıfı alev yürütmez malzemedir. YapıPOR marka EPS (strafor) ile ilgili daha çok bilgi için tıklayınız.

b.2.) YapıPOR Marka NEO-EPS: NEO-EPS dediğimiz malzeme EPS ile hemen hemen aynı özelliklerdedir. İçerisinde kurşun kalemlerde kullanılan grafit malzemesi eklenmiştir ve %20 daha fazla ısı yalıtımı sağlamaktadır.

b.3.) Taşyünü: Taş yünü, volkanik kayaçlardan tedarik edilen minerallerin çok yüksek sıcaklıklarda eritilip elyaf haline getirilmesiyle üretilir. Her türlü ısı, ses yalıtımı yanı sıra organik tarım alanında toprak yerine kullanılabiliyor.