YapıPAN SIP SANDVİÇ PANEL PREFABRİK EVLERİN ÇATISI NASIL KAPLANIR? ÇATIDA ISI YALITIMI (MANTOLAMA) GEREKİR Mİ?

HAYIR, YapıPAN SIP Sandviç Panel yapınızın çatısında  başka bir ısı yalıtımı ya da mantolama yapmanıza gerek yoktur. Ancak OSB Plakaların güneş, yağmur ve kar altında kullanım süresi azalacağı için kesinlikle bir çatı kaplama malzemesi ile koruma altına alınması gerekmektedir.

 

YapıPAN SIP Sandviç Panellerin en büyük özelliği ek bir ısı yalıtımına gerek duymamasıdır. YapıPAN SIP Sandviç Panellerin çekirdeğindeki (dolgusundaki) YapıPOR marka EPS size hiçbir betonarme, ön üretimli (prefabrik), çelik ya da başka bir tür ev sisteminin sunamadığı ısı yalıtımını ve evinizin içindeki ısıl konforu sunmaktadır. Bununla ilgili daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

 

SIP Sandviç Panellerin yüzeylerinin düzgün olması, kendi ağırlıklarının onlarca katı yük taşıması, esnek, sağlam ve dayanıklı olması, istediğiniz biçimde kesebilmeniz onları çatı için de çok uygun bir yapı malzemesi yapmaktadır. SIP Sandviç Panellerle neredeyse günümüzdeki bütün çatı modellerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak genel olarak SIP Sandviç Panel prefabrik evinizde nasıl bir çatı kaplaması yapacağınız seçeceğiniz tasarıma, bulunduğunuz bölgeye, yapınızın kullanım amacına, çatınızın kullanım amacına göre değişkenlikler göstermektedir. Ekonomik nedenlerden ötürü en çok seçilen çatı kaplamalarından birisi de Shingle dediğimiz bitüm esaslı çatı kaplamaları, ondüline, galvaniz sac, ince sandviç panel gibi malzemelerdir. Ayrıca bu malzemelerin de kendi içlerinde birçok seçeneği olduğunu anımsatmak gerekmektedir.

Ayrıca, YapıPAN SIP Sandviç Panellerle var olan evinizin çatısını nasıl kapatabileceğinizi öğrenmek için lütfen buraya tıklayınız.

Prefabrik ev çatı kaplama
Prefabrik ev çatı kaplama

Prefabrik villa çatı kaplaması

press to zoom
Prefabrik ev çatı kaplama