OSB Hazır Duvar 8.jpg
OSB Hazır Duvar-9.jpg
OSB Hazır Duvar-10.jpg

OSB HAZIR DUVAR PANELLERİ - SIP PANEL

Bir Sandviç Panel türü olan SIP PANEL, iç ve dış yüzeyinde taşıyıcı olarak OSB levha ve ortasında da EPS’den (strafordan) ya da taşyününden oluşan, yük taşıyıcı özelliklere sahip, iç-dış duvar, çatı ve döşeme elemanıdır.  YapıPAN SIP PANEL mevcut yapıların dış duvar ve çatı yalıtımlarında, yapısal sistem çözümlerinde, konut inşaatlarında, prefabrik konut ve yaşam yapılarında ayrıca bağ evlerinde, bahçe evlerinde, vb. her türlü yapı ve konut üretiminde kullanılan yüksek performanslı bir​ PREFABRİK EV I HAZIR DUVAR I SANDVİÇ PANEL​ sistemidir.

YapıPAN SIP Panellerin kabuğundaki levhalar yapısal taşıyıcılık görevini, çekirdeğindeki EPS ya da Taşyünü ise ısı yalıtımı ve yük aktarımı görevini görürler.

 

İç ve dış yüzeylerindeki (kabuğundaki) OSB levhalar ve EPS (Strafor-Köpük), çok güçlü poliüretan yapıştırıcılar yardımı ile ve yüksek basınç altında özel yöntemlerle birleştirilir.  YapıPAN SIP Paneller konutlarda ve diğer yapılarda hem duvar, hem döşeme ve hem de çatı paneli olarak kullanılmaktadır. Bu şekilde yapıya monoblok sistem özelliği kazandırılmakta ve deprem koşullarında önemli bir avantaj sağlanmaktadır. SIP panellerin yapısal davranışları panellerin bir "NPI" çelik profil gibi davranmalarına olanak vermektedir. İç ve dış yüzeyleri arasındaki yalıtım çekirdeği, panellerin birlikte çalışmasını ve ayrılmalarına karşı dayanım göstermesini sağlarken, yüzeylerdeki paneller ise basınç ve gerilme kuvvetlerine karşı dayanım göstermektedir.

YapıPAN SIP Sandviç Panellerde, müşterilerin isteğine ya da projenin özelliklerine göre OSB levha yerine Fibecement Levha, MgO levha (Magnezyum Oksit Levha), betopan, alçıpan, greenboard gibi çok geniş yelpazede malzemeler de kullanılabilir. YapıPAN SIP Sandviç Panellerin iç ve dış yüzeylerinde taşıyıcı olarak kullanılan levhaların her birinin ayrı ayrı teknik özellikleri bulunmaktadır. Bu yüzden, projelerinizin gereksinimlerine göre size özel sistem önermekten memnuniyet duyarız.


Standart duvar eni 122 cm.’dir.


<