NEO EPS Sandviç Panel
NEO EPS Sandviç Panel
NEO EPS Sandviç Panel

NEO EPS SANDVİÇ PANEL

NEO EPS Sandviç paneller gıda tüzüğüne uygun, sağlığa zararsız, hafif, yüksek mukavemetli ve ısı yalıtım özelliği çok yüksek sandviç panellerdir. EPS Sandviç paneller CFC gazı içermediğinden dolayı yangın anında en güvenli sandviç panel grubu içerisindedir. Isı yalıtımı için dolgu malzemesi olarak NEO EPS yani karbon katkılı strafor köpük, dış katman olarak da boyalı galvaniz sac kullanılmaktadır. 

 

NEO EPS içerisindeki boşluklar, özel olarak tasarlanmış olup, elektrik tesisat altyapısını oluşturmanın yanında, duvarın ses yalıtım kabiliyetini de daha yukarılara taşımaktadır. Hafifliği, son derece hızlı montaj edilebilmesi, ses ve ısı yalıtımını aynı anda sağlayabilmesi ve esnemeyen yapısı (montaj sonrasında tüm duvar satıhı bir bütün haline gelmektedir) ile yapılarda yoğun olarak tercih edilmektedir.

Diğer bir adı da NEO METAL SIP PANEL ya da HAFİF ÇELİK PANEL olan NEO EPS sandviç panelleri daha çok prefabrik konut yapımı sektöründe yoğun ilgi görmektedir. Çünkü NEO EPS sandviç panellerimizin montajı esnasında herhangi bir ek taşıyıcı malzemeye ihtiyaç duyulmamaktadır. EPS sandviç panelleri birbirlerine geçme sistemli olarak şirketimiz tarafından özel olarak tasarlandığından dolayı ekonomik olarak ev yapımına en uygun malzemedir. 

Montaj sırasında EPS Sandviç Panellerinin altına galvaniz U profil konularak paneller bu profillerin içerisinde oturtulur ve profillere vidalanırlar. Aynı şekilde duvarların dış köşesine ve birleşim yerlerine de U Profil konulur ve vidalanır. Daha sonra EPS Sandviç panellerinin üst tarafından yine aynı şekilde U profil montajı yapılarak duvar montajı bitirilmiş olur. Elde edilden sistem monokok dizayn özelliğine sahip olup depremde