NEO EPS Duvar Paneli.jpg

NEO-EPS HAZIR DUVAR PANELLERİ

Isı yalıtımı için dolgu malzemesi olarak NEO-EPS, dış katmanlar olarak ALÇIPAN LEVHA (Yeşil, Kırmızı, Bordo), Boardex, Magnezyum Oksit Levha (MgO) ya da FIBERCEMENT kullanılarak üretilen montaja hazır İç / Dış cephe duvarlarıdır. EPS içerisindeki boşluklar, özel olarak tasarlanmış olup, elektrik tesisat altyapısını oluşturmanın yanında, duvarın ses yalıtım kabiliyetini de daha yukarılara taşımaktadır. Hafifliği, son derece hızlı montaj edilebilmesi, ses ve ısı yalıtımını aynı anda sağlayabilmesi ve esnemeyen yapısı (montaj sonrasında tüm duvar satıhı bir bütün haline gelmektedir) ile yapılarda yoğun olarak tercih edilmektedir.


Her bir panelin, hem zemine hem de tavana özel montaj elemanları vasıtası ile sabitlenmesi, EPS dolgulu duvarı son derece mukavim hale getirmektedir. Bu sayede NEO-EPS Dolgulu Duvarlar, yük taşıma konusunda , bilinen ve halen kullanımda olan diğer tüm iç bölme duvarları kadar (hatta daha yüksek) yük taşıyabilmektedirler.


Dış katman alçı levhanın yerine, yeşil, kırmızı ve bordo alçı levha ya da fibercement kullanılarak, ıslak hacimler ve diğer ihtiyaçlar için de farklı çözümlere ulaşılmaktadır.


Montaj da ise özel silikon macun kullanılarak uzun yıllar çatlamadan birleşim yerleri korunabilmektedir. Ayrıca file bandına da ihtiyaç duyulmamaktadır.


Standart duvar kalınlığımız 10cm olup, talep edilmesi halinde 6 cm. ile 20 cm. arasında üretilebilmektedir.


Standart duvar eni 60-120cm.’dir.


Standart duvar uzunluğu 250 cm.’dir. Proje bazında 150 cm. ile 320 cm. arasında özel boy üretilebilmektedir.


Çelik karkas sistemi ve üst üste eklemek sureti ile 15m.’ye kadar duvar montajı yapılabilmektedir. Alçıpan Levha Kalınlığı 12.5 mm. olup, EPS duvarlarda min. 9.5 mm., Fibercement ve MgO kullanımı ise min. 8 mm .kalınlıkta olabilmektedir.


Panellerin ortalama kalınlık toleransı : +- 1mm ‘dir.


Duvarlarda Kablo kanalı açılabilmekte ve bu boşluklara üretim esnasında PVC kanal yerleştirilebilmektedir. Kablo kanal sayısı siparişte belirtilmeli ve fabrikadan teyit alınmalıdır.

 
EPS Dolgulu alçıpan hazır duvar

EPS DOLGULU DÜZ ALÇIPAN

HAZIR DUVAR PANELİ

Dış Yüzeyi: Düz Alçıpan (9.5 mm-15 mm.)

Çekirdek: EPS - 10 - 50 kg./m3

İç Yüzeyi: Düz Alçıpan (9.5 mm.-15 mm.)

Isı İletkenlik Katsayısı (λ) = 0.045 w/mK
TSE 825 Kullanım Sıcaklığı:-50 C ile 75 C 
Ebatlar: 60-120 cm. En - 250-300 cm. Boy

Kalınlık: 50 mm. - 600 mm.
EPS Yanmazlık Sınıfı: B2
Alçıpan Yanmazlık Sınıfı: A1