EPS Hazır Duvar Paneli

EPS-STRAFOR-KÖPÜK HAZIR DUVAR PANELLERİ

Isı yalıtımı için dolgu malzemesi olarak NEO-EPS, dış katmanlar olarak ALÇIPAN LEVHA (Yeşil, Kırmızı, Bordo), Boardex, Magnezyum Oksit Levha (MgO) ya da FIBERCEMENT kullanılarak üretilen montaja hazır İç / Dış cephe duvarlarıdır. EPS içerisindeki boşluklar, özel olarak tasarlanmış olup, elektrik tesisat altyapısını oluşturmanın yanında, duvarın ses yalıtım kabiliyetini de daha yukarılara taşımaktadır. Hafifliği, son derece hızlı montaj edilebilmesi, ses ve ısı yalıtımını aynı anda sağlayabilmesi ve esnemeyen yapısı (montaj sonrasında tüm duvar satıhı bir bütün haline gelmektedir) ile yapılarda yoğun olarak tercih edilmektedir.


Her bir panelin, hem zemine hem de tavana özel montaj elemanları vasıtası ile sabitlenmesi, EPS dolgulu duvarı son derece mukavim hale getirmektedir. Bu sayede NEO-EPS Dolgulu Duvarlar, yük taşıma konusunda , bilinen ve halen kullanımda olan diğer tüm iç bölme duvarları kadar (hatta daha yüksek) yük taşıyabilmektedirler.


Dış katman alçı levhanın yerine, yeşil, kırmızı ve bordo alçı levha ya da fibercement kullanılarak, ıslak hacimler ve diğer ihtiyaçlar için de farklı çözümlere ulaşılmaktadır.


Montaj da ise özel silikon macun kullanılarak uzun yıllar çatlamadan birleşim yerleri korunabilmektedir. Ayrıca file bandına da ihtiyaç duyulmamaktadır.