EPS SANDVİÇ PANEL

EPS Sandviç paneller gıda tüzüğüne uygun, sağlığa zararsız, hafif, yüksek mukavemetli ve ısı yalıtım özelliği çok yüksek sandviç panellerdir. EPS Sandviç paneller CFC gazı içermediğinden dolayı yangın anında en güvenli sandviç panel grubu içerisindedir. Isı yalıtımı için dolgu malzemesi olarak EPS yani strafor köpük, dış katman olarak da boyalı galvaniz sac kullanılmaktadır. 

 

EPS içerisindeki boşluklar, özel olarak tasarlanmış olup, elektrik tesisat altyapısını oluşturmanın yanında, duvarın ses yalıtım kabiliyetini de daha yukarılara taşımaktadır. Hafifliği, son derece hızlı montaj edilebilmesi, ses ve ısı yalıtımını aynı anda sağlayabilmesi ve esnemeyen yapısı (montaj sonrasında tüm duvar satıhı bir bütün haline gelmektedir) ile yapılarda yoğun olarak tercih edilmektedir.

Diğer bir adı da METAL SIP PANEL olan EPS sandviç panelleri daha çok prefabrik konut yapımı, soğuk oda sektörlerinde yoğun ilgi görmektedir. Çünkü EPS sandviç panellerimizin montajı esnasında herhangi bir ek taşıyıcı malzemeye ihtiyaç duyulmamaktadır. EPS sandviç panelleri birbirlerine geçme sistemli olarak şirketimiz tarafından özel olarak tasarlandığından dolayı ekonomik olarak ev yapımına ve ısı iletkenlik katsayısı çok düşük olduğu için soğuk oda yapımına en uygun malzemedir.