Çünkü Isı Verimliliği En Yüksek, Isınma Gideri En Düşük YAPI Sistemidir.

YapıPAN SIP Sandviç Panellerin çekirdeğinde (dolgusunda) kullanılan EPS’nin (strafor) ısı geçirgenlik katsayısı 0,036 W/mK’dır. Isı Geçirgenlik Katsayısı hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Bunun anlamı şudur: YapıPAN SIP Sandviç Panel evinizin dış duvarlarında en düşük kalınlık olarak kullandığımız 10 cm. (genelde 12 cm. – 15 cm.) kesit kalınlığındaki EPS (strafor köpük) çekirdek bile, ısı geçirgenliği olarak 120 cm. tuğla duvara, 50 cm. gazbeton duvara ve 500 cm. betona eşdeğerdir. Yani;

10 cm. YapıPAN SIP Sandviç Panel

50 cm. Gazbeton Duvar

120 cm. Tuğla Duvar

500 cm. Beton Duvar

ısı verimlilikleri açısından eşdeğer özelliklere sahiptir.

 

Bu özelliği sayesinde YapıPAN SIP Sandviç Paneller size günümüz piyasasındaki hiçbir duvar malzemesinin sağlayamayacağı mükemmellikte bir ısı yalıtımı sağlar. Günümüz teknolojileri ile üretilen ısı yalıtımlı paneller arasında fiyat/performans oranı en düşük ürün SIP Sandviç Paneldir. Yani en düşük fiyata en yüksek performansı gösteren ürünü satın alırsınız. Isı yalıtımı olan betonarme evlere göre 2 kata kadar, diğer ön üretimli (prefabrik) evlere ya da çelik evlere göre 3.5 kata kadar daha fazla ısı yalıtımı sağlar.

Çünkü Yalnızca Isıtma/Soğutma Faturalarından Bile 10 Yılda Kendi Maliyetini Geri Kazanabilir.

YapıPAN SIP Sandviç Panel sayesinde evinizi ısıtmanın maliyeti çok ucuzdur. Ortalama 100 m2’lik YapıPAN SIP Sandviç Panel bir ev, yalnızca ısı kaybı değerleri açısından incelendiğinde kendi maliyetini 10 yılda geri kazanabilmektedir. Yapının büyüklüğü arttıkça yatırımın geri kazanım süresi kısalmaktadır. YapıPAN SIP Sandviç Panellerden oluşan bir yapı, teknolojisine ve tekniğine uygun olarak kurulumu yapıldığında yalnızca 4 Kvt’lık elektrikli bir ısı kaynağı yetmektedir. Bu rakiplerine göre 3.5 kat verimlilik ve kazanç demektedir. Geleneksel yapılarda aynı alana ortalama olarak 14 Kvt’lik bir ısı kaynağı gerekmektedir. (Değerler bölgelere göre değişmektedir.)

 

Ayrıca gazla çalışan yoğuşmalı kombi ile ısıtılan 100 m2'lik YapıPAN SIP Sandviç Panel prefabrik evde, kış aylarında -5 derecede aylık tüketilen gaz miktarı yaklaşık 80 m3’tür (değerler SIP Sandviç Panel kalınlığına, bölgeye, rüzgara, kombinizin gücüne ve hava durumuna göre değişiklik gösterebilir). Bu sonuçlardan hareketle yaşadığınız evde ödediğiniz faturaları baz aldığınızda, YapıPAN SIP Sandviç Panellerin kendi maliyetlerini geri kazanım sürecinin çok kısa olduğunu kendinizde hesaplayabilir ve sonuçları görebilirsiniz.

Çünkü %90 Oranında Ön Üretimlidir, Kurulum İçin Gereken İşçilik Gideri Azdır, Zahmetsizdir, Hızlı Kurulur.

“Prefabrik”in sözcük anlamı “ön üretim”dir. Prefabrik yapıların birçok türü olmakla birlikte en büyük özellikleri ön üretimli olmalarıdır. YapıPAN bu sözcüğün içerisini en çok dolduran yapı sistemidir. Çünkü dış duvar, ara bölme duvarları, çatı, döşeme gibi temel hariç yapınızın karkas sistemini oluşturan bütün elemanlar %90 oranında ön üretimli olarak kurulacağı yere gelmektedir. Bu kadar yüksek bir ön üretim oranı, diğer hiçbir yapı teknolojisinde bulunmamaktadır. Çünkü diğer sistemlerin neredeyse yarısı yerinde üretim olarak gerçekleşmektedir. Amerika’da yapılan bağımsız ölçümlere göre, en yakın rakibi olan ön üretimli (prefabrik) ev sistemine göre %55 daha hızlı kurulum olanağı vermektedir. Ayrıca birçoğunun çeliğe olan bağımlılıklarından dolayı  ön üretim ve kurulum işçiliği ağırlaşmakta ve üretim/kurulum hata oranı yükselmektedir. Bu da sanılanın aksine size ilk yatırım gideri, işletme gideri, bakım gideri, ısınma gideri olarak geri dönmektedir.

 

YapıPAN SIP Sandviç Panel sisteminde fabrikada üretimi tamamlanan duvar, çatı, döşeme, tavan vs. gibi yapı elemanları birbirlerinin üzerlerine ya da yanına LEGO oyuncaklarına benzer bir şekilde ama başka hiçbir teknolojide yer alamayacak eşsizlikte birleştirilirler. Kurulum alanına geldiğinde, geriye yalnızca birleştirme işi kalmaktadır ve kurulumu biten SIP Sandviç Panel yapı artık yaşamaya hazır bir yapıdır. SIP Sandviç Panellerin birleşimi için basit ama etkili malzemeler kullanılır. Örneğin ahşap, vidalar, yalıtım köpüğü, yalıtım şiltesi gibi her yerde bulabileceğiniz malzemelerle birleşimi çok kolaydır. SIP Sandviç Panellerin etkili olmasının nedeni malzemelerin ve bileşenlerinin basit ve dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Ülkemizde ve diğer birçok ülkede birçok türde ön üretimli ev/yapı sistemi bulunmaktadır. Yapı malzemeleri teknolojisi geliştikçe ürün çeşitliliği artmakta ve tüketicilerin bu ürünler arasından seçim yapması karmaşık bir konu durumuna gelmektedir. SIP Sandviç Panel sizin bütün sorularınızı en yüksek tatmin oranı ile yanıtlar.

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Paneller Hafiftir ve Her Türlü Temel Sistemine Kurulabilir, Temelde Kalın Kesitlere Gerek Yoktur.

YapıPAN SIP Sandviç Paneller, 16 kg./m2 ağırlıkları ile (YapıPAN SIP-EPS-OSB 174 mm.) günümüzün en hafif taşıyıcı sistemi sayılabilir. Bu özelliği ona nakliye, depolama , kurulum ve yapı sistem kesitlerinin düşürülmesinde diğer taşıyıcı malzemelere göre üstünlük sağlamaktadır. Betonarme yapılarda, betonun ve yapı çeliğinin kimyasal özelliklerinden dolayı yapının ağırlaşması, onları taşıması gereken temel sistemlerinin de boyutlarının artırılmasına neden olmaktadır. Malzeme miktarlarının artması doğal olarak cebinizden çıkacak olan paranın da artmasına neden olacaktır. YapıPAN SIP Sandviç Panel size burada da yardımcı olmakta ve cebinizin dostu olmaktadır. YapıPAN SIP Sandviç Panel evinizin temelinde seçilecek olan temel sistemi her türlü durumda betonarme yapıların temellerine göre daha ucuz ve kesit kalınlıkları daha düşük olacaktır.

YapıPAN SIP Sandviç Paneller için seçebileceğiniz birçok temel türü vardır. Bunlardan en yaygın olanlarını kısaca özetlersek bunlar;

  1. Beton ya da betonarme temel

  2. Çelik (vidalı), beton ya da ahşap kazık

 

şeklindedir. Ülkemizde betonun çeliğe göre daha ucuz olmasından dolayı genelde betonarme temeller ekonomik nedenlerden ötürü tercih edilmektedir. YapıPAN SIP Sandviç Panel ve temeller hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

YapıPAN SIP Sandviç Panellerin hafif olması onlara bir özellik daha kazandırmaktadır. Yapınızın SIP Sandviç panel karkas kurulumu bittikten hemen sonra hiç korkmadan evinizin ince işler imalatına başlayabilirsiniz. Çünkü SIP Sandviç Panel prefabrik evlerde, betonarme evler gibi (zemin kaymaları vb hariç) yapının ağırlığından kaynaklanan oturmalarla karşılaşmazsınız. Betonarme yapılar zamanla otururlar. Kimi zaman bu oturma gözle görülse de büyük oranda gözle görünmeyen oturmalar oluşur. Kimi oturmalar, betonarme yapıların mühendislik ve imalat kalitesine bağlı olarak açıkça gözlemlenebilir bir sıva çatlağına, duvar çatlağına ve hatta bazı yapı elemanlarında kırılmalara bile neden olmaktadır. Betonarme evlerin içerisinde en küçük çatlak bile onarım gerektireceğinden cebinize ek bir yük gerektirecektir. YapıPAN SIP Sandviç Panellerde bu sorunlarla karşılaşmazsınız. İnce işler imalatınızı gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Panel Depreme Dayanıklıdır.

YapıPAN SIP Sandviç Paneller deprem anında çok güvenli bir yapısal taşıyıcı malzemedir çünkü sağlam, esnek, dayanıklı, uzun ömürlü ve hafiftir. SIP Sandviç Paneller, OSB (Ya da Fibercement) ve EPS’nin birlikte çalışarak esnek ve dayanıklı bir malzeme haline gelmesi sonucunda deprem yüklerini kusursuz bir şekilde emmekte ve sahip olduğu yük taşıma kapasitesi ile de deprem yüklerini başarılı bir şekilde aktarmaktadır. Hafif olduğu için deprem anında kendi ağırlığı ile tehlike oluşturmaz.

SIP Sandviç Panellerin özelliklerinden birisi de mekanik ve durgun (statik) yükler karşısında NPI profiller gibi çalışarak panellerin deprem ve kasırga gibi doğal afetler anında en fazla miktarda yükü karşılayabilmelerini sağlamalarıdır. Bu özellik ancak çok iyi ayarlanmış bir sağlamlık ve  esneklikte mümkün olabilmektedir. Bu yüzden SIP Sandviç Paneller deprem gibi doğal afetlerde en güvenli yapılardır.

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Panel Yangında Hayat Kurtarır. Yangın Anında Çelik Yapılar Gibi Aniden Çökme Yapmaz.

YapıPAN SIP Sandviç Panellerde kullanılan Fibercement levhalar ve Taşyünü A1 sınıfı "Alev Almaz", OSB levhalar ve YapıPOR marka EPS (Strafor, köpük) çekirdeği ise B1 sınıfı "Ateşe Dayanıklı ve Alev Yürütmez" malzemedirler. B1'in anlamı malzemenin “Ateşe Dayanıklı ve Alev Yürütmez” malzeme, A1'in ise "Yanmaz" malzeme olarak değerlendirilmesidir. B1 sınıfının anlamı, alev alan malzeme, alev kaynağı uzaklaştırıldığında 4 saniye içerisinde kendiliğinden sönmektedir. SIP Sandviç Panel yapılar yangına 30-90 dakika dayanabilecek şekilde tasarlanıp üretilirler. Ancak çıplak çelik yapı, çeliğin genleşme katsayısının yüksekliği nedeniyle sıradan bir yangına bile yalnızca 10 dakika dayanabilmekte, yapı, çökme uyarısı bile veremeden anında çökmektedir. YapıPAN SIP Sandviç Panellerin ve diğer sistemlerin yangına dayanım özelliklerinin karşılaştırılması hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Çünkü İmalattan ÖNCE ya da SONRA Herhangi Bir TASARIM (PROJELENDİRME) HATASI İle Karşılaşmazsınız.

Tasarım aşamasında isterseniz daha önce kullanıma sunulmuş olan hazır tasarımlarımızdan birisini seçerek ya da isterseniz kendi düşlerinizdeki evi istekleriniz doğrultusunda tasarlamak için mimarlarımızla çalışarak projeniz son haline getirilir. Tasarım aşamasından sonra üretim aşaması başlar ve projenin büyüklüğüne göre 4-15 iş gününde üretim tamamlanır. Daha sonra paneller kurulum yerine gönderilip kurulumu LEGO oyuncakların birleşimine benzer şekilde tamamlanır. YapıPAN SIP Sandviç Paneller fabrikada seri olarak üretildiği için düşlerinizdeki evinizin kurulumu ve size teslimi tam da tasarladığınız gibi yapılır. Üretim teknolojilerinin karmaşık süreçler içermemesinden, üretimin sürekli denetim altında tutulmasından dolayı, tasarım değerleri ile kurulumdan sonraki kullanım değerleri arasında neredeyse fark yoktur. Bu özelliği ile hem mimarların hem de mühendislerin tasarım aşamasında elini rahatlatan bir yapı malzemesidir. Üstelik, YapıPAN SIP Sandviç Panellerinin ölçüleri sizin tasarımınıza özel üretildiği için, kurulumda size özgün tasarımdan sapma olması olanaksızdır. Tasarlanan, üretilen ve kurulan ürün birbirinin aynısıdır. 

Çünkü İmalattan ÖNCE ya da SONRA Herhangi Bir ÜRETİM HATASI İle Karşılaşmazsınız, Paranız Çarçur Olmaz.

YapıPAN SIP Sandviç Paneller fabrika koşullarında, milimetrik ve seri olarak üretilmektedir. Bütün üretimlerimiz USA SIPA (United States of America Structural Insulated Panel Association – Amerika Birleşik Devletleri Yalıtımlı Yapısal Panel Birliği)’nin standartlarına göre üretilmektedir. Çalışanlarımız bu konuda uluslararası bilgi birikimine sahiptir. Bir panelin diğer bir panelden teknik özellik açısından hiçbir farkı yoktur ve bu ölçülebilir bir kavramdır. İç ve dış yüzeylerde kullandığımız OSB levhalar ülkemizin ve dünyanın en kaliteli üreticilerinin mallarıdır ve garantilidir. YapıPAN SIP Sandviç Panellerinin çekirdeğinde (dolgusunda) kullandığımız EPS ise kendi üretimimiz olan YapıPOR marka olup, 16 kg./m3 değişmez yoğunluğa sahiptir (istenirse yoğunluk arttırılabilir) ve kesinlikle B1 sınıfı alev yürütmez yangın sınıfı malzemelerdir. Bu iki malzemenin özel yöntemler ve yapıştırıcılar kullanılarak yüksek basınç altında birleştirilmesi ile oluşturulan SIP Sandviç Panellerde bütün üretim süreçleri tekdüzedir ve hata oranı payı 10.000’de 1’dir.

Çünkü Herhangi Bir KURULUM HATASI İle Karşılaşmazsınız.

YapıPAN SIP Sandviç Panel duvar, döşeme, çatı ve diğer elemanlar milimetrik hassasiyetle fabrika koşullarında üretilmektedir. Tasarlanan bütün elemanlar tam anlamı ile ön üretim teknolojisine uygun olarak üretilmektedir. Seri üretim hata oranını azaltır, panellerin düzgün biçimi kurulumdaki hata oranlarını azaltır, üzerine gelecek olan malzemelerin fire oranını azaltır, usta hatasını azaltır.

Çünkü İmalattan ÖNCE ya da SONRA Herhangi Bir USTA HATASI İle Karşılaşmazsınız.

Günümüz Türkiye’sinde üretilen konutlarda en çok karşılaşılan ve yakınılan sorunlardan birisi de kaba ve ince işçiliklerin niteliksiz (kalitesiz) ve özensiz olmasıdır. Büyük sıkıntılara girip, kredi çekip yılların emeğini ve alın terinizi verip bir daire alırsınız. Evinizi ilk gördüğünüzde büyük olasılıkla farkına varmazsınız fakat evinizde oturmaya başladıktan bir süre sonra, boyada dalgalanmalar ya da dökülme, sıvada patlama ya da çatlama, parkede gıcırdama, duvarda eğrilik, pencerelerden su geçirme gibi yüzlerce, duvarların eğilmesi (ön üretimli (prefabrik) evlerde sıkça görülür), hatalı üretimden kaynaklanan sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz. Bu tür sorunlarda büyük olasılıkla müteahhit ustayı, usta bir başka birini suçlayacak ve çözüm süreci kısır bir döngüye girecektir. Müteahhit yaptığı işin arkasında durup sorunu giderse bile yaşanılan bu süreç büyük olasılıkla sizin canınızı sıkacaktır.

YapıPAN SIP Sandviç Panellerde sıradan betonarme yapıların kaçınılmaz sıkıntıları ve sürprizleri ile karşılaşmazsınız. Çünkü bütün duvarların, döşemelerin, çatıların boyutları milimetrik hassasiyetle fabrika koşullarında üretilmektedir. Ayrıca iç ve dış yüzeylerde kullanılan malzemelerin (OSB, Betopan, Alçıpan vb.) kendileri düz yüzeyli olduğu için bütün üretim aynen projenizdeki gibi milimetrik olarak çıkarılır. Bu da size kurulum sırasındaki ya da sonrasındaki elektrik işleri, tesisat işleri, çatı işleri, tavan ve yer kaplama işleri ve diğer ince işler için mükemmel bir yüzey sağlar. Usta istese de geometrik ve teknik hatalar yapamaz çünkü bütün ölçüler tam planlandığı gibidir. Ayrıca bütün duvar, döşeme, çatı ve diğer yapı elemanlarının tam projesine göre üretilmesi, ustaların işlerini hızlı yapması açısından büyük kolaylık ve üstünlük sağlamaktadır. YapıPAN SIP Sandviç Panellerin üretim aşamasındaki teknoloji, panelleri kurulum aşamasında da eşsiz bir yapı malzemesi haline getirmektedir. Yapısından dolayı LEGO oyuncakları gibi birbirine kenetlenen ve fakat diğer ön üretim sistemlerine göre kendinden beklenenden daha yüksek bir yeti (performans) sağlayan panellerin kurulumlarındaki kolaylık, insan hatasını sıfıra indirmektedir.

YapıPAN SIP Sandviç Panel hem USTA hem de MÜŞTERİ dostudur.

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Paneller Size YER Kazandırır, Yapınızın Kullanım Alanını Artırarak Geniş Alanlar Sunar.

 

YapıPAN SIP Sandviç Paneller ile en küçük sistem kalınlığında en düşük ısı geçirgenliğini katsayısını yani en yüksek yetiyi (performansı)elde edersiniz. Çünkü çekirdeğinde kullanılan YapıPOR marka EPS’nin (Strafor) ısı geçirgenlik katsayısı oldukça düşüktür. (0.036 W/mK). Bu da malzemenin rakiplerine göre en düşük kesitlerde en yüksek ısı verimini almanızı sağlar. Genelde 10 cm. – 17 cm. (bölgeye göredeğişmektedir) arasında değişen dış duvar kalınlıkları diğer geleneksel yapı malzemelerine göre en az 2 kat incedir. Bu da 400 cm. X 500 cm. ortalama bir oda için yaklaşık 2 m2 yer kazanımı anlamına gelmektedir ki; bu da ortalama 100 m2’lik bir konut için yaklaşık 10 m2 kullanım alanı demektir. Günümüz Türkiye’sinde arsa maliyetlerinin yüksekliği ve buna oranla konut m2’lerinin pahalılığı göz önüne alındığında bir konut için 10 m2 çok yüksek bir değerdir. Bu oranda bir kullanım alanı kazanımını, ısı verimliliğini kaybetmeksizin size başka hiçbir yapı malzemesi veremez

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Paneller Size ZAMAN Kazandırır, Yapınızın Kurulum Süresini Azaltır

Kendi arsanız var ve düşlerinizdeki evi yapmak istiyorsunuz. İnternette onlarca ön üretimli (prefabrik) ev üreticisinin sitesine girdiniz, kimisiyle telefonda konuşup fiyat teklifi istediniz, kimisi pahalı geldi, kimisi sizin kafanıza uymadı, kimisinin üretimini beğenmediniz, kimisi ucuz ama yalıtımı iyi değil, kimisi pahalı ama yalıtımı çok iyi vs. Ama en önemlisi, kararınızı verdikten sonra çok kısa bir sürede kurulum yaptırmak istiyorsunuz ya da yalnızca kurmak istediğiniz yapının gövdesini alıp kurulumunu kendinizin yapacağı bir sistem arıyorsunuz.

 

İşte bu aşamada karşınıza YapıPAN SIP SANDVİÇ PANEL çıkar. Çünkü biz bu soruları çok sık duyduk ve tam da bu sıkıntılarınızı gidermek için 15 yıllık uluslararası deneyimimizden sonra SIP SANDVİÇ PANEL/EV/DUVAR/YAPI teknolojisini ülkemize profesyonel anlamda kazandırdık. Siz yapınızın tasarımına karar verdikten sonra YapıPAN SIP Sandviç Paneller fabrikada üretim programına alınır ve genelde 3-5 işgünü (yapınızın büyüklüğüne göre değişebilir) içerisinde kurulum yerine gönderilmek üzere hazır duruma getirilir. Panellerin kurulum yerine ulaşmasından sonra eğitimli kurulum ekibimiz genelde 1-2 gün içerisinde (yapınızın büyüklüğüne göre değişebilir) kurulumu tamamlar. Gövde kurulumu bittikten sonra diğer işlerde genelde 10-15 gün içerisinde tamamlanarak müşteriye teslim edilir. Böylece büyüklüğüne göre yapınız, hava koşullarına bile aldırmadan yaklaşık 1 ayda oturulacak duruma getirilmektedir.

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Paneller Güçlü, Sağlam ve Esnektir

SIP Sandviç Panellerin iç ve dış yüzeylerinde kullanılan OSB ve Fibercement levhalar ESNEK ve DAYANIKLI bir yapıya sahiptirler ve kendilerinden beklenen ve tasarlanan dayanıklılığı gösterirler. 2.000 kg.’lık bir yükü çok rahat bir şekilde taşımaktadır. 

BİR METAL KADAR SAĞLAM, METALDEN DAHA ESNEK!

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Paneller Çok Dayanıklıdır

OSB ya da Fibercement levhaların arasına 16 kg./m3 yoğunluklu YapıPOR marka EPS (strafor), çok güçlü yapıştırıcılarla ve yüksek basınçla birleştirilir. SIP Sandviç Paneller NPI çelik profil gibi davranırlar. Böylece kendilerini oluşturan bileşenlerden bile birkaç kat güçlü yeni bir malzemeyi ve teknolojiyi sunmaktadırlar. İşte YapıPAN SIP Sandviç Panellerin gücü buradan gelmektedir.

SADE ve GÜÇLÜ! SADELİĞİN GÜCÜ!

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Panel Evinizin İçindeki Havanın Kalitesini Korur.

YapıPAN SIP Sandviç Panellerin teknolojisine göre kurulmuş yapılar, sizin izin vermediğiniz noktalardan (pencere ve kapı gibi açıklıklar açılmadığı sürece) asla yapınızın içine hava geçirmezler ve bu da yapınızın içindeki kaliteli, ısınmış ya da soğumuş havayı korumaya yardımcı olur. Yapınızın içerisinde denetim altında tuttuğunuz hava her zaman daha kalitelidir ve daha yüksek konfor sunar.

Çünkü SIP Sandviç Panellerin Kalitelerini Test Etmek Çok Kolaydır.

SIP Sandviç Paneller üretim teknolojilerinden dolayı çok karmaşık yapıda değildirler. Bu da onlara hem tasarım hem üretim hem de kurulum aşamasında üstün yetenekler ve tasarım esnekliği kazandırmaktadır. Ayrıca seri olarak üretilmeleri ve üretimin sürekli denetim altında tutulmasından dolayı SIP Sandviç Panellerde hata oranı en aza indirilmiş durumdadır. SIP Sandviç Panellerin yangın testi, dayanım testi, birleşim testi, su geçirgenlik testi, ısı geçirgenlik testi gibi birçok önemli testi elinize aldığınız küçük bir kesitten bile deneyebilirsiniz. Şimdiden söyleyelim, YapıPAN SIP Sandviç Panellerin sözü geçen testlere karşı üstün yetilerini (performanslarını) görünce çok şaşıracaksınız.

Çünkü SIP Sandviç Panelle Kurulmuş Yapılara Daha Sonradan Ekleme Yapmak Kolaydır.

Düşlerinizdeki ev için bütçeniz şimdilik yetmeyebilir. Fakat başlamak bitirmenin yarısıdır. YapıPAN SIP Sandviç Panel sistemleriyle size özel yapınızı daha sonradan eklemeler yapılabilecek şekilde tasarlayabiliriz. Böylelikle düşlerinizdeki evin en azından bir kısmına daha erken sahip olma mutluluğunu yaşayabilirsiniz. SIP Sandviç Panel teknolojisi, size 10 yıl sonra bile mevcut yapınıza (ister SIP Sandviç Panel ister geleneksel yapılardan) yatayda ya da düşeyde/yanına ya da üstüne ekleme olanağı sunmaktadır. Bu teknoloji size başka hiçbir sistemin sunamayacağı eşsiz üstünlükler kazandırır.

Örnek için tıklayınız.

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Panel Eviniz Her Mevsimde Kurulabilir.

YapıPAN SIP Sandviç Panelleriniz, prefabrik yapınızın kurulacağı yere %90 oranında ön üretimli olarak gelir. Bu oran diğer ön üretimli (prefabrik) yapı sistemleri ile karşılaştırıldığında en yükseğidir. Böylece kurulum için gereken süre en aza indirilmiş olur. Ayrıca SIP Sandviç panellerde , betonarme gibi hava koşullarına göre değişen herhangi bir kimyasal tepkime (reaksiyon) olmadığından dolayı hava sıcaklığı ya da soğukluğu kurulumu olumsuz anlamda etkilemez. Çünkü kurulum sırasında yapılacak olan bütün işlemler mekaniktir ve el aletleri gerektirir. YapıPAN SIP Sandviç Panel yapınızı soğuk ya da havalarda da kurabilirsiniz. YapıPAN SIP Sandviç Paneller ve kurulum için gereken malzemeler soğuk ve sıcak havadan etkilenmezler. Böylece aniden çıkan ihtiyaçlarınızı yüksek oranda karşılarlar.

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Panel Evinizi Kurduktan Sonra İnşaat Atığı Yok Denecek Kadar Azdır.

YapıPAN SIP Sandviç Panelin karkasında beton, demir, çimento, tuğla, briket vb. gibi inşaatlarda en çok atılan malzemeler kullanılmadığı için kurulum sonunda inşaat atığı yok denecek kadar azdır. Bu da hem cebinizi, hem doğayı, hem zamanınızı, hem işçiliği korur. 

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Panel Sağlığa Zararsızdır.

YapıPAN SIP Sandviç Paneller karşılaşabileceğiniz en çevreci ve sağlık dostu yapı malzemesidir. YapıPAN SIP-OSB levhaların %96’usı ağaç yongasından oluşmaktadır. Yalnızca %4’lük bir kısmı kimyasal içerir. İçeriğinde bütanol yoktur. OSB levhalar mutfaklarımızda kullanılan MDF malzemeden bile daha az kimyasal içermektedir. OSB levhalar sağlık konusunda yeterliliği kanıtlanmış ve yaklaşık 100 yıldır üretimde olan bir yapı malzemesidir. YapıPAN SIP-OSB’nin ortasında kullanılan YapıPOR EPS ise hacim olarak %98 hava içeren %2 ise polistirendir. EPS, günümüzde bebek eşyalarında bile güvenle kullanılan bir malzemedir.

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Panel Doğaya Saygılıdır, Doğa Dostudur, Doğayı Korur.

YapıPAN SIP Sandviç Paneller ve bu panellerden üretilen yapılar günümüz teknolojisinin üretebileceği en doğa dostu ve çevreci yapı malzemelerinden birisidir. Mevcut yapı sistemlerindeki en yüksek ısı verimliliğini sağlayan SIP Sandviç Panel teknolojisi, ısı verimliliği sayesinde fosil yakıtlar aracılığı ile doğaya salınan karbon miktarını azaltır, evinizin içerisindeki havayı daha iyi kontrol etmenizi sağlar, geleneksel inşaat yöntemleri sırasında oluşan doğaya zararlı atıkları azaltır, OSB levhanın ağaç ve orman ürünlerinde geri dönüşümü sağlamasıyla doğal kaynakları korumaya yardımcı olur. YapıPAN SIP Sandviç Panel teknolojisinin ne kadar YEŞİL YAPI (Green Building) olduğu ile ilgili SIPA’nın hazırlamış olduğu İngilizce sayfa için :

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Paneller Ses Geçirmez.

YapıPAN SIP Sandviç Panellerin ses yalıtım özellikleri iç ve dış yüzeylerinde kullanılan kabuk malzemesine ve kalınlığına, çekirdek malzemesine ve kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak kullanılan YapıPAN SIP-EPS-OSB ve YapıPAN SIP-EPS-FIB ürünlerimizin çıplak olarak 65 DB'e kadar ses yalıtımı vardır. Normal konuşma sesimizin genelde 45-50 DB arasında olduğu düşünüldüğünde yalıtım değerleri diğer yapı malzemelerine iyidir. Ayrıca iç ve dış duvarların üzerine gelecek olan malzemelerle de (iç yüzeyde alçıpan ve dış yüzeyde cephe kaplaması gibi) ses yalıtım değerlerinin artacağını çok rahat söyleyebiliriz.

Çünkü YapıPAN SIP Sandviç Paneller Uzun Ömürlüdür.

YapıPAN SIP Sandviç Paneller uzun ömürlüdür çünkü YapıPAN SIP-OSB’nin dış yüzeyi özünde bir ağaç ürünüdür. Ağaç doğaya en çok uyum sağlayan ve dolayısı ile en uzun ömürlü yapı malzemesidir.  Bunu yüzyıllardır yıkılmayan ahşap evlerden, ahşap malzemelerden kolayca anlayabiliyoruz. Yüzyıllar önce yapılmış bir ahşap ev günümüze kadar gelebiliyorsa, günümüz şartları ve teknolojisi ile koruma altına aldığımız bir SIP Sandviç Panel Prefabrik ev daha uzun süre dayanacaktır. YapıPAN SIP Sandviç Panel yapıların gerekli kaplama ya da boya işlemleri yapıldıktan sonra ömürleri diğer betonarme ve çelik yapılar ile hemen hemen aynı olacaktır. SIP Sandviç Panellerin bu konudaki en yakın rakipleri betonarme ve çelik yapılardır. Sözü geçen bütün yapı çeşitleri gerekli bakımları yapıldığında uzun ömürlü olacaktır. 

 

Bu bilgiler ışığında diyebiliriz ki, YapıPAN SIP Sandviç Panel eviniz uzun ömürlü olacaktır. Ayrıca ömrü boyunca size ısı verimliliği ile kazanç sağlayacaktır

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 YapıTÜRK TEKNİK İnş. Müh. Yapı Malzemeleri Tic. Ltd. Şti. 

 Adres: Gaziler Mahallesi 246 Sokak Küçük Esnaf Sanayi Sitesi,

No:4A  Kepez/ANTALYA 

Mobil (Whatsapp ve Telegram): +90 532 393 16 95 

 E-posta: info@yapipansip.com

  • Whatsapp Prefabrik Ev
  • YapıPAN SIP Facebook
  • YapıPAN SIP Youtube
  • YapıPAN Instagram