Isı Verimliliği Yüksek Prefabrik Ev

Çünkü Isı Verimliliği En Yüksek, Isınma Gideri En Düşük YAPI Sistemidir.

YapıPAN SIP Sandviç Panellerin çekirdeğinde (dolgusunda) kullanılan EPS’nin (strafor) ısı geçirgenlik katsayısı 0,036 W/mK’dır. Isı Geçirgenlik Katsayısı hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Bunun anlamı şudur: YapıPAN SIP Sandviç Panel evinizin dış duvarlarında en düşük kalınlık olarak kullandığımız 10 cm. (genelde 12 cm. – 15 cm.) kesit kalınlığındaki EPS (strafor köpük) çekirdek bile, ısı geçirgenliği olarak 120 cm. tuğla duvara, 50 cm. gazbeton duvara ve 500 cm. betona eşdeğerdir. Yani;

10 cm. YapıPAN SIP Sandviç Panel

50 cm. Gazbeton Duvar

120 cm. Tuğla Duvar

500 cm. Beton Duvar

ısı verimlilikleri açısından eşdeğer özelliklere sahiptir.

 

Bu özelliği sayesinde YapıPAN SIP Sandviç Paneller size günümüz piyasasındaki hiçbir duvar malzemesinin sağlayamayacağı mükemmellikte bir ısı yalıtımı sağlar. Günümüz teknolojileri ile üretilen ısı yalıtımlı paneller arasında fiyat/performans oranı en düşük ürün SIP Sandviç Paneldir. Yani en düşük fiyata en yüksek performansı gösteren ürünü satın alırsınız. Isı yalıtımı olan betonarme evlere göre 2 kata kadar, diğer ön üretimli (prefabrik) evlere ya da çelik evlere göre 3.5 kata kadar daha fazla ısı yalıtımı sağlar.