Betopan Prefabrik Ev Kurulumu
Fibercement Hazır Duvar 7.png
Fibercement Hazır Duvar 9.png
Fibercement Hazır Duvar 8.png

FIBERCEMENT - BETOPAN HAZIR DUVAR PANELLERİ

Kısaca ‘’elyaf takviyeli çimento levha’’ olarak tanımlanabilecek fibercement levhalar, içerik olarak doğal elyaf, mikronize edilmiş silika ve çimento ile hazırlanan hammaddenin özel bir makinada levhalar haline getirilmesi ve daha sonra otoklavlanması ile elde edilir.

Gelişen teknolojiye paralel olarak klasik yapı elemanlarının yanı sıra muhtelif yapı elemanları da yapı sektöründe yerini almaya başlamıştır. Yirminci yüzyılın başlarında Avusturya asıllı Hatschek tarafından geliştirilen ve kendi adıyla anılan bir yöntemle üretilmeye başlayan levhalar yüz yıla yakın bir süre pek çok uygulama alanında yaygın olarak kullanıldı. 1990′ lı yıllarda yapılan çalışmalar sonunda günümüzde fibercement levha denildiğinde ilk akla gelen ürün olan selüloz elyafı ile takviye edilmiş çimentolu levhalar geliştirilmiştir. Çatı malzemesi olarak üretilen levhaların haricinde sadece selüloz elyafı kullanılarak ve otoklavlı yöntemle üretilmekte olan fibercement levhalar özellikle iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmak üzere düz levha formunda ve farklı yüzey görünümüne sahip olarak pazara sunulmaya başlanmıştır.

Fibercement hem iç, hem de dış cephe kaplama malzemesi olarak kul­lanılan bir üründür. Dış cepheyi olumsuz hava koşullarından korurken, bir yandan da göze hitap eden giydirme cephe ve yüzey kaplama ürünüdür. Fibercement ürünler çimento bazlı, elastiklik için cam elyafı takviyesiyle yüksek yoğunlukta preslenmiş çimento yonga levhadır. Desenli ve düz olmak üzere çeşitleri mevcuttur aynı zamanda farklı kalınlıklarda ve boylarda üretilir istenilen ebatlarda kesilerek montajı hızlı bir şekilde yapılır.

Prefabrik ya da betonarme her türlü binanın dış ve iç cephe duvar kaplamaları, sandviç panel ş